BodrumDoktor Facebook
Bodrum Atık Su Arıtma

Haberler


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hizmete açıldı...

Özel Bodrum Hastanesi teknolojiyle tecrübeyi birleştirdiği Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Bodrum?un hizmetine girdi.

Özel Bodrum Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinde görev yapan Uz.Dr. Nüket Vural, fizik tedavi ihtiyacı olan çocuk ve yetişkinlerin tedavisini yılların verdiği deneyimle büyük bir titizlikle yürütürken, hasta ve yakınlarıyla kurduğu sıcak iletişimle de dikkat çekiyor.

Özel Bodrum Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinde ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar kullanıldığını belirten Uz.Dr. Nüket Vural çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi;

Elektroterapi, rehabilitasyon gibi, fizik tedavide kullanılan tüm yöntemler merkezimizde uygulanmakta. Tecrübemizle teknolojimiz birleşince hastalarımız gördükleri tedaviden son derece memnun kalıyor. İyi sonuçlar alıyoruz. Bizim hastalarımız genellikle ağır hastalardır, umarım kimsenin ihtiyacı olmaz, ancak ihtiyaç anında her türlü hizmeti verebilecek donanım ve tecrübedeyiz dedi.

...

Öte yandan fizik tedavi bölümü açıldığı günden bu yana merkezde tedavi gören bazı hasta ve hasta yakınları ise, hizmetten çok memnun kaldıklarını ve uzmanlar sayesinde büyük bir iyileşme katettiklerini belirttiler.

Kaynak: Bodrum Kent TV


KADEM'den Bodrum Sağlık Vakfı'nda Masal Günü

Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezi'nin (KADEM) Bodrum Sağlık Vakfı Rehabilitasyon Merkezi ziyaretleri devam ediyor.

Aralık ayında başlanan 'Masal Dinletisi' günlerinin Ocak ayı buluşması yine Bodrum Sağlık Vakfı Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çocukların coşkulu katılımıyla gerçekleşti.

KADEM'de görevli pedagog ve sosyolog gözetiminde sürdürülen 'Masal Dinletisi' günleri, söylenen şarkılar ve oyunlarla çocuklar için unutulmaz anlar oluşturuyor.

Kaynak: www.haberler.com


Veteriner Bodrum sayfası açıldı.

Bodrum Yarımadası'nda bulunan tüm veteriner, pet shop, barınak, kedi köpek oteli, hayvan eğitim merkesi ve at çiftliği bilgilerinin yer aldığı www.veterinerbodrum.com sitesi yayına açıldı.


Universal Hospital Bodrum'da Yeni Oluşum

2000 yılından beri faliyette olan Universal Hospital Bodrum'un yönetim kurulunda yeni bir yapılandırma gerçekleştirildi. Universal Hospital Bodrum Başhekim, 4 Başhekim Yardımcısı ve Genel Müdür Yunus Türker'den oluşan bir icra kurulu tarafından yönetilecek. Yeni Dönem Başhekimi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Ahmet Nur Tural oldu. Kardiyoloji uzmanı Prof.Dr.Osman Akdemir, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Tahir Ateş, Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Birol Esen, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr.Muaffak Bağdatlı Başhekim Yardımcılıkları görevlerine getirildiler. Universal Hospital Bodrum hızla gelişmekte olan Bodrum Yarımadasında yerli ve yabancı herkese yüksek teknoloji ile tüm branşlarda uzman doktorlarla sağlık hizmeti vermeye devam edecek. Giderek artan hasta sayısı nedeniyle daha kaliteli bir sağlık hizmeti vermek için yeni ve dinamik bir oluşum içinde olduklarını söyleyen Universal Hospital Bodrum yöneticileri 2013 sezonunda yeni branş hekimleri ile kadrolarını güçlendireceklerini belirttiler.


Eski Denizciler Turp Gibi Çıktı

Muğla'nın Bodrum İlçesi?nde Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Denizciler Derneği'nde 'Yüksek Tansiyon Söyleşisi' düzenlendi. Prof. Dr. Osman Akdemir'in konuşmacı olarak katıldığı söyleşinin ardından dernek kafeteryasında bulunan turistler ile eski denizci ve kaptanların tansiyonları ölçüldü. 81 yaşındaki 60 yıllık kaptan Hasan Subaşıoğlu?nun tansiyonunu ölçen ve "Amca tansiyonunuz yüksek çıktı" diyen hemşireye, "Kızım benim tansiyon aslında normaldir, sizleri görünce fırladı" diye yanıt vermesi herkesi kahkahaya boğdu.

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından İskele Meydanı'ndaki Denizciler Derneği'nde düzenlenen söyleşiye Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Akıncı, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon, Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, meclis üyeleri ile denizci ve kaptanlar katıldı. Universal Hospital Bodrum'un başhekim yardımcısı Prof. Dr. Osman Akdemir, 'Yüksek Tansiyon Belirtileri, Bulguları, Zararları ve Tedavileri? konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Akdemir, Bodrum'da Kadın Meclisi ile birlikte başlattıkları çalışma çerçevesinde 900 kişiye anket yaptıklarını ve yüksek tansiyon ile ilgili bilinç seviyesinin tahmin edilenden çok daha düşük çıktığını belirtti. Prof. Dr. Akdemir, "Asıl tehlikede burada, tansiyonunuz nasıl diye sorduğunuzda vatandaş, benim tansiyonum iyidir, diyor. Ölçtürdünüz mü? sorusuna ise hayatında hiç tansiyon ölçüsü yaptırmadığını öğreniyorsunuz. İşte sessiz katil denilen yüksek tansiyon ölümleri böyle geliyor. Amacımız büyük bir hızla nüfusu artan, her kesimden insanın yaşadığı Bodrum'da özellikle yaz aylarında artan sıcaklarla birlikte yüksek tansiyondan meydana gelecek ölüm risklerini en aza indirmek, hedefimiz her 4 kişiden birinin hayatını kurtarmak" dedi.

ESKİ KAPTANLAR TURP GİBİ ÇIKTI

Söyleşinin ardından Denizciler kafeteryasında oturan yerli ve yabancı turistlerin tansiyonları ölçüldü. Tansiyon ölçümü yapılan 60 turistten 35'inin normal değerlerinin üzerinde olduğu ortaya çıktı. Denizciler Derneği'nde oturan 20?ye yakın eski kaptan ve denizcinin de tansiyonu ölçüldü. Kaptanların tansiyonunun ölçülmesi sırasında Üniversal Hospital Bodrum'un hemşirelerinin "Amca tansiyonunuz yüksek çıktı" demesi üzerine üç çocuk ve 6 torun sahibi 81 yaşındaki Hasan Subaşıoğlu'nun, "Kızım benim tansiyon aslında normaldir, sizleri görünce fırladı" diye yanıt vermesi kahkahalara neden oldu.


 

HIZLI ARAMA